Der öffentliche Nahverkehr in Mittelböhmen bereitet sich auf die Ankunft des Omicron vor

AKTUALIZOVÁNO.

Od 17.1. 2022 došlo k zavedení poloprázdninového provozu pro pražskou MHD, příměstské linky jezdí podle platného trvalého stavu – přesto může operativně docházet k výpadkům některých spojů! Seznam spojů, které nemusejí být dočasně obsluhovány z důvodu personálního výpadku – hier .Dispečink PID bude ve spolupráci s dopravci tento seznam aktualizovat vždy v 19:00 hod. před příslušným dnem.

Veškeré informace v aktuální podobě obdržíte na webu www.pid.cz, v aplikaci PID Lítačka, ale rovněž také na dispečinku Pražské integrované dopravy tel. +420 234 704 560, na facebookutwitteru a instagramu PID.

Absolutní prioritou zůstávají školní spoje a spoje v dopravních špičkách do a ze zaměstnání.

Od 17.1. 2022 byla v pražské MHD zavedena tato hygienická pravidla – přední dveře vozidel MHD nelze používat k nástupu a výstupu, zastávky na znamení zůstávají zachovány (nutnost použít tlačítko STOP), dveře vozidel se v zastávce otevírají automaticky. Pro příměstské linky je povolen nástup předními dveřmi, první řada sedadel za řidičem není určena k sezení. Ve všech dopravních prostředcích a také ve všech veřejných vnitřních prostorech staveb (metro, nádraží) stále platí povinnost mít ústa a nos zakrytá respirátorem nebo nanorouškou (s výjimkou dětí do 2 let).

 

Integrovaná doprava Středočeského kraje informuje o chystaných změnách na všech svých autobusových a vlakových linkách z důvodu očekávaného personálního výpadku s ohledem na předpokládaný masivní výskyt varianty Covid-19 omikron v příštích týdnech.

S platností od 17. 1. 2022 je na webu Pražské integrované dopravy zveřejněn seznam všech spojů, které budou v případě velké nemocnosti řidičů v režimu mimořádného výpadku. U těchto spojů tedy hrozí potenciální riziko zrušení i s označením pravděpodobnosti s ohledem na počet nemocných řidičů.

I přes takto nastavená opatření NELZE vyloučit, že v jednotlivých případech nedojde k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů v rámci povinného testování provozních zaměstnanců při příchodu na pracoviště.

Tisková zpráva.pdf