Central Bohemia's public transport prepares for the arrival of the omicron

AKTUALIZOVÁNO.

Od 17.1. 2022 došlo k zavedení poloprázdninového provozu pro pražskou MHD, příměstské linky jezdí podle platného trvalého stavu – přesto může operativně docházet k výpadkům některých spojů! Seznam spojů, které nemusejí být dočasně obsluhovány z důvodu personálního výpadku – here .Dispečink PID bude ve spolupráci s dopravci tento seznam aktualizovat vždy v 19:00 hod. před příslušným dnem.

You will receive all the information in up-to-date form on the web www.pid.cz, in the app PID Counter, but also at Prague Integrated Transport Dispatching Centre tel. +420 234 704 560, at facebookTwitter and PID's instagram.

Absolutní prioritou zůstávají školní spoje a spoje v dopravních špičkách do a ze zaměstnání.

Od 17.1. 2022 byla v pražské MHD zavedena tato hygienická pravidla – přední dveře vozidel MHD nelze používat k nástupu a výstupu, zastávky na znamení zůstávají zachovány (nutnost použít tlačítko STOP), dveře vozidel se v zastávce otevírají automaticky. Pro příměstské linky je povolen nástup předními dveřmi, první řada sedadel za řidičem není určena k sezení. Ve všech dopravních prostředcích a také ve všech veřejných vnitřních prostorech staveb (metro, nádraží) stále platí povinnost mít ústa a nos zakrytá respirátorem nebo nanorouškou (s výjimkou dětí do 2 let).

 

Integrated Transport of the Central Bohemian Region informs about the upcoming changes on all its bus and train routes due to the expected staff shortage in view of the expected massive occurrence of the Covid-19 omicron variant in the coming weeks.

S platností od 17. 1. 2022 je na webu Pražské integrované dopravy zveřejněn seznam všech spojů, které budou v případě velké nemocnosti řidičů v režimu mimořádného výpadku. U těchto spojů tedy hrozí potenciální riziko zrušení i s označením pravděpodobnosti s ohledem na počet nemocných řidičů.

I přes takto nastavená opatření NELZE vyloučit, že v jednotlivých případech nedojde k neočekávanému výpadku spojů, který může vyplývat z pozitivních záchytů v rámci povinného testování provozních zaměstnanců při příchodu na pracoviště.

Press release.pdf