Péče o seniory v době pandemie nemoci COVID-19

Péče o seniory v době pandemie nemoci COVID-19

25.05.2020

V souvislosti s nouzovým stavem vyhlášeným dne 12. 03. 2020 a ve snaze co nejvíce ochránit obyvatele, rozhodla obec Vestec o následujících opatřeních:

 

Péče o seniory

  • Vzhledem k tomu, že senioři patří k nejohroženější skupině obyvatel, rozhodla obec Vestec následovně. Ti ze seniorů, kteří nemají možnost využít pomoci svých příbuzných, mohou využít nabídky zajištění nákupů a vyzvednutí léků. Tato služba bude zajištěna ve spolupráci Kvalitního podzimu života, Technických služeb obce Vestec, Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Vestec a Obecní policie Vestec. V případě, že nebudete mít k dispozici hotovost, bude ze strany obce poskytnuta dočasná půjčka na pokrytí výdajů spojených s nákupem potravin nebo léků. Obrátit se můžete na telefonní linku: 734 755 514 nebo 734 755 516 (Technické služby obce Vestec, p.o.).
  • Seniorům doporučujeme, aby se vyhnuli rizikovým místům, jako je návštěva obchodů, cestování MHD a obecně místům, kde dochází k větší koncentraci lidí. Recepty je možné v dnešní době řešit bez nutnosti návštěvy lékaře vystavením e-receptu.
  • Seniorům nabízíme možnost zajištění dovozu obědů, v této věci je možné se obrátit na telefonní linku: 778 095 645 (Kvalitní podzim života, z.s.).

 

Urgentní případy týkající se bydlení (např. havárie v domácnosti)

    • V případě, že jste senior a je váš případ urgentní (zajištění instalatéra, elektrikáře), můžete se obrátit na starostu, tel.: 602 232 060 nebo na Obecní policii Vestec, tel.: 739 156 156.

 

Urgentní případy týkající se zdraví

  • V případě, že máte zdravotní potíže, obracejte se na linku 155 nebo 112.

 

V případě, že potřebujete zjistit informace ke koronaviru, můžete volat na bezplatnou linku 1212.
Tísňové linky používejte opravdu jen v urgentních případech ohrožení zdraví nebo života.