Uzavírka Šeberova a Hrnčíř od 15.5.2017

Uzavírka Šeberova a Hrnčíř od 15.5.2017

15.05.2017

Uzavírka Šeberova a Hrnčíř

To, o čem jsme vás informovali na stránkách Vesteckých listů na konci loňského roku, se stane již brzy nepříjemnou součástí našeho života, a to po dobu několika měsíců. Jedná se o uzavírku dvou ulic, nejdříve ulice K Hrnčířům v Šeberově (v plánku se jedná o úsek od kruhového objezdu v Hrnčířích směrem na Šeberov, vyznačený oranžově) a poté ulice K Šeberovu (v plánku se jedná o úsek od kruhového objezdu v Hrnčířích směrem na Vestec, vyznačený červeně).

uzavirka

 

Proč budou ulice uzavřeny?

Z důvodu vybudování nové kanalizace v části Hrnčíř. Vzhledem k tomu, že v současné době je v této části Hrnčíř používána podtlaková kanalizace, která již od roku 2011 nestačí svojí kapacitou, je vybudování nové kanalizace nutné a není možné ho dále odkládat.

Cestuji autem, jak se mě uzavírka dotkne?

V termínu od 15. 5. do 14. 7. 2017 nebude možný průjezd z Hrnčíř směrem na Šeberov. Od 1. 7. do 31. 8. 2017 nebude možné projet Hrnčíře v úseku od ulice K Safině ke kruhovému objezdu.

Jaké jsou objízdné trasy?

Pro ty, kdo cestují autem z Vestce, bude po celou dobu dopravního omezení vhodné zvolit alternativní trasu po Vídeňské, protože i v 1. fázi uzavírky bude na kruhovém objezdu v Hrnčířích docházet k dopravním komplikacím, vzhledem ke kyvadlovém řízení autobusové dopravy směrem na Šeberov a také uzavírce v Průhonicích směrem do Újezdu.

Cestuji autobusem, jak se mě uzavírka dotkne?

Díky jednání zástupců obce Vestec se podařilo dosáhnout toho, že od 15. 5. do konce školního roku bude zachován průjezd autobusů včetně školního autobusu v uzavřeném úseku ulice K Hrnčířům. Provoz bude řízen kyvadlově semaforem, může zde tedy docházet ke zdržení.

Během letních prázdnin bude kvůli uzavírce ulice K Šeberovu zřízena náhradní autobusová doprava, linky 326 a 327 budou jezdit pod svými čísly, ale po objízdné trase. Z Opatova pojedou autobusy až na kruhový objezd v Hrnčířích, kde odbočí doprava a ulicí K Labeškám, po Kunratické spojce a Vídeňské ulici pojedou směrem do Vestce.

Spoje linky 326, které zajíždí k BIOCEVu, budou zachovány ve standardním rozsahu prázdninového provoz. Obě linky odbočí na ulici Vesteckou s tím, že linka 326 by měla na křižovatce Vestec/Hrnčíře/Zdiměřice ještě zajet do Hrnčíř a poté dále pokračovat přes Zdiměřice do svojí běžné konečné stanice. Linka 327 by měla na této křižovatce odbočit do Zdiměřic a také skončit ve své běžné konečné stanici. V obráceném směru budou linky vedeny po stejné trase, která bude platná od 1. 7. do 3. 9. Jízdní řády a vedení tras by měly být známé na začátku června, sledujte tedy jak Vestecké listy, tak webové a FB stránky obce, zároveň budou jízdní řády vyvěšeny na zastávkách.