Datové schránky pro živnostníky a nepodnikající právnické osoby od 1.1. 2023

Na základě změny zákona bude všem živnostníkům a nepodnikajícím právnickým osobám od 1.1.2023 automaticky zřízena datová schránka. Přístupové údaje budou rozesílány doporučeným dopisem. Datovou schránku si můžete zřídit už nyní – navštivte nejbližší Czech POINT a požádejte o zřízení datové schránky pro živnostníky nebo nepodnikající právnické osoby, nebo jděte na www.chcidatovku.cz. S datovkou vyřešíte on-line třeba podání přes e-portál ČSSZ, výpis ze živnostenského rejstříku, výpis z rejstříku skutečných majitelů nebo daňové přiznání přes MOJE daně.

Datovou schránku můžete mít také pro sebe jako občana. Pomocí datovky pro fyzické osoby můžete snadno z pohodlí domova komunikovat s portály veřejné správy, ale i s bankami a pojišťovnami. Pomocí datovky vyřídíte z domova i žádost o vydání nového řidičského průkazu. Navíc si můžete nastavit notifikace e-mailem nebo sms na nové zprávy ve vaší datové schránce a žádný důležitý dokument vám už neunikne.

Znáte Identitu občana? Pomocí Identity občana se můžete zdarma, rychle a bezpečně přihlásit do různých portálů veřejné správy – Portál občana, Datové schránky, Katastr nemovitostí, Očkovací portál, eRecept.