Nálevna – historie

Nálevna na hřišti

Další posezení u zlatého nápoje nás čeká v hospůdce na hřišti Viktorie Vestec. Proti minule zmiňovaným je tato ve svém věku teprve dorostenka.

Hřiště je sice sportovní zařízení, ale soustřeďuje se zde i společenský život. Schází se zde sportovci, fanoušci, děti i jejich rodiče. Po odehraném zápase je třeba načerpat chybějící kalorie, doplnit ztracené tekutiny. Nervózní fanoušci se musí zklidnit, prodiskutovat odehrané utkání, nebo zapít žal po prohraném boji.

Tak se na počátku 90 let zrodil nápad, který se obratem  realizoval. Vedle kabin se začalo stavět další zařízení. Nejdříve něco jako občerstvení v čase sportovních aktivit, posléze se nabídka rozrostla a dokonce jistou dobu se v hospůdce podávala  teplá jídla. Měnili se však vedoucí, měnila se i kvalita obsluhy.

Letošní rok zaznamenal výrazný krok vpřed. Hospoda „ Na hřišti“ žije naplno. Pěnivý mok můžete popíjet  na venkovní terase, sledovat tréninky, zápasy, kulturní dětská setkání, ale i uvnitř, kde se stanete  např. svědky sportovního přenosu  probíhajícího na velkoplošné obrazovce.

Jelikož nám putování po vesteckých hospodách končí, zbývá mi už jen dodat, že poslední restaurace, o kterých se chci zmínit   je restaurace a motel „ U Krbu“, který stojí při Vídeňské ulici a slouží veřejnosti od roku 2001 a restaurace „Na Blatech“, která se nachází v průmyslové zóně.

Blanka Pašková, kronikářka