Restaurace Siesta – historie

Nejmladší restaurace ve Vestci

Řada názvů ulic v naší obci vznikla zcela jednoduše, prozaicky. Lipová, protože jí zkrášlují lípy, V mokřinách asi nebylo nikdy moc sucha, Krátká proto, že jí zvládnete přejít za pár minut. Proč ale máme ve Vestci Chmelovou ulici, mi tak trochu vrtalo hlavou. Mám pro to své vysvětlení. Chmel otáčivý se tam sice nikde neotáčí, zato se tam točí pěnivý, zlatavý mok, okořeněný chmelem. Kde? V restauraci a penzionu Siesta.

Před časem jsem uvedla na těchto stránkách malý seriál o vesteckých pohostinstvích. Prezentovaly se zde hospody zaniklé nebo téměř zapomenuté, ale i jiné, prosperující. Nově vzniklým jsem však moc pozornosti nevěnovala. Dnes to napravuji.

Ta poslední ve Vestci, která byla zprovozněna letos v únoru, je právě výše zmiňovaná restaurace. Je v dohledu a dosahu hlavní silnice, přesto trochu skrytá mezi novou bytovou výstavbou a stromy.

Někdy na sklonku minulého století se v hlavě Petra Babického zrodila myšlenka postavit hospodu. Nebyl sám koho to napadlo. Kamarád Bohumil Strnad ho v tomto nápadu podpořil. Oba dali hlavy dohromady, vyhrnuli rukávy a na dlouho zapomněli, že  existují dny odpočinku a dovolených. Než  nabyla myšlenka  reálné podoby, přehouplo se tisíciletí a uběhlo skoro deset let.

A co nám Siesta nabízí?

Kromě výčepu a teplé kuchyně zde naleznete i ubytovací část, která se skládá z jednoho apartmá a několika více lůžkových pokojů. V současné době slouží ubytovací zařízení jako ubytovna pro stavební dělníky.

 

Blanka Pašková, kronikářka