Turistika

Obec Vestec leží na rovině a je spojnicí mezi Prahou a přilehlými obcemi Jesenice, Hodkovice a Zdiměřice.

Toto umístění a poloha láká velké množství cyklistů na vyjížďky za Prahu a i k návštěvě naší obce.

Převážně jde o výkony rekreační a vždy je vítáno přívětivé osvěžení a odpočinek v několika místních hospůdkách či u Vesteckého rybníka. Naše obec je hojně využívána k poslednímu osvěžení před návratem do hlavního města.

Mezi oblíbené směry cest patří: 

Další informace na: www.cyklotrasy.cz , www.cyklotrasy.info (plánovač tras), www.cykloserver.cz. 

Tipy na cyklovýlety pro rodiny s dětmi

Trasa 1 (celkem cca 18 km) – malý okruh po okolí – Vyjedeme směrem po Vestecké ke golfovému odpališti a Průhonickému parku, podél něj se dostaneme až na Kocandu. Na Kocandě kolem mlýna přejedeme silnici a začneme stoupat k Hornojirčanskému lesu. Prejedeme dálniční obchvat a již jsme v lese. V lese uděláme malé kolečko spojene s projetím brodu (lze i převést po lávce) a jsme u největšího výšlapu do Osnické třešňovky. Následně se dostáváme opět do Osnice a napojíme se na cestu kolem Průhonického parku, která nás dovede až do obce Rozkoš. Zde je možné občerstvení v restauraci u Procházků. Odsud jedeme po cyklostezce do Hrnčíř a kolem Hrnčířského rybníka se vracíme polní cestou k rybníku Vesteckému, zde výlet končí.

Mapka výletu je zde.

Náročnost 1.

Trasa 2 (celkem cca 36 km) – až k soutoku Vltavy a Sázavy – z Vestce se vydáme po silnici do Hodkovic, přejíždíme obchvat Prahy a přes Hodkovice, Zlatníky se dostáváme na kopeček nad Libeř, kde jsou vojáci. Odbočíme doprava a dostaneme se za ně na cestu mezi chatky. Odsud jedeme krásnou lesní scenérií až do Okrouhla, kde se napojíme na silnici do Záhořan. V Záhořanech je možné se občerstvit v hospůdce a pote vyjedeme do Záhořanského údolí, kde je opravdu nádherná příroda, lesní cesta a spousta brodů, které dělají výlet opravdu zážitkem. Touto cestou se dostaneme až do Libřic, kde se napojíme na řeku Sázava a jedeme podél ní až do Pitkovickému mostu. Odsud vyšplháme opravdu velký kopec do Petrova, kde musíme trefit odbočku doleva, která vede opět do Záhořanského lesa. Ze Záhořan se již vracíme po silnici do Okrouhla, Libně, Zlatník, Hodkovic a Vestce.

Mapka výletu je zde.

Náročnost 3. 

Tipy na pěší výlety pro rodinu s dětmi

Trasa 1 (celkem cca 10 km) – návštěva Průhonické obory, nebo Průhonického parku. Vzdálenost k pokladně je 3,6 km.

Mapka výletu zde.

Trasa 2 (celkem 3,8 km) – okruh Vestec, začátek u rybníka – Hrnčíře – retenční nádrž – Vestec.

Mapka výletu zde.

Trasa 3 (celkem 5,5 km) – výlet ke Zdiměřické kapličce. 

Mapka výletu zde.

Trasa 4 (celkem 1 km) – stezka okolo Vesteckého rybníka začíná u Hospody na hřišti.

Mapka výletu zde.

Trasa 5 (celkem 10 km) – Pěší výlet na Posázavskou stezku. 

Autem z Vestce do Modřan na vlakovou zastávku, následně vlakem do Petrova(cca 30min). Po červené značce procházka cca 10km do Kamenného přívozu. Po cestě je jen jeden stánek s občerstvením, doporučujeme vzít si s sebou svačinu a pití. Z Kamenného přívozu zpět vlakem do Modřan a návrat autem do Vestce. Výlet je celodenní, ujdou ho i děti. 

Mapka výletu zde.