Požár Javorová – historie

Požár bytového domu v ulici Javorová

Dne 26. 12. 2009 ve 03:14 hodin byl nahlášen operačnímu středisku HZS požár bytového domu v ulici Javorová. K zásahu byli povoláni hasiči z HZS Jílové u Prahy, dále dobrovolní hasiči z Jílového u Prahy, Zvole, Průhonic, Dolních Jirčan, Zlatník a Osnice.

Po příjezdu profesionálního družstva hasičů z Jílového byly pomocí žebříku zachráněny dvě osoby z balkonu a zahájen průzkum objektu a hašení. Při průzkumu byla nalezena osoba bez známek života, která byla předána záchranné službě, jež konstatovala smrt. V průběhu hasebních prací byl nalezen ještě další obyvatel domu, který byl také bez známek života a záchranná služba i u něj konstatovala smrt.

Během zásahu došlo k lehkému poranění jednoho zasahujícího hasiče.

Příčina požáru nebyla zjištěna, škoda se pohybovala v řádu milionů Kč.

Zásahu se kromě hasičů zúčastnili také příslušníci Policie ČR, Městské policie Černošice, Obecní policie Jesenice, posádky rychlé lékařské pomoci Říčany a Jesenice a všem patří poděkování za jejich pomoc při řešení této tragické události.

Obec pomohla obyvatelům postiženým požárem finančně tak, že uhradila přistavení kontejnerů a schválila poskytnutí finanční pomoci ve výši 30.000,- Kč na každou bytovou jednotku zasaženou požárem.